Rośliny

Problem z żukiem japońskim? Spróbuj pelargonii i mlecznego zarodnika

Jednym z najbardziej notorycznych szkodników ogrodowych lata jest bardzo znienawidzony chrząszcz japoński.

Popilla japonica, pasażer na gapę z Japonii, został przypadkowo wprowadzony do Stanów Zjednoczonych w 1916 roku, a kiedy nie napotkał naturalnych drapieżników, jego populacja rozrosła się do przytłaczających rozmiarów w ciągu 50 lat. Stały się one i pozostają corocznym koszmarem ogrodników i rolników. Każdy, kto kiedykolwiek był przedmiotem wizyt tych stworzeń przez kilka tygodni w lecie, wie dokładnie, o czym mówię. W złym roku są one pozornie wszędzie, przeżerają liście i kwiaty roślin, a także pozostawiają dziury w owocach. W rzeczywistości żuki japońskie żerują na ponad 300 roślinach z 80 rodzin i bardzo trudno się ich pozbyć.

Twój trawnik to zimowy dom chrząszcza japońskiego

Jeśli czytasz te słowa między sierpniem a majem, nasi latający przyjaciele mieszkają właśnie teraz w glebie na Twoim podwórku. Chrząszcze japońskie w stadium larwalnym, zwane karczownikami, żyją niecałą stopę pod trawnikiem, a w miarę ocieplania się pogody powoli wydostają się na powierzchnię, gdzie przez 4-6 tygodni żerują na korzeniach trawy, przekształcając się w osobniki dorosłe. Niekontrolowane, mogą zabić duże połacie trawnika, ponieważ osłabiona trawa traci zdolność do przetrwania stresu cieplnego. Gdy dorosną, wychodzą ze swojego zimowego domu, aby zaatakować szeroki asortyment roślin i drzew, w tym róże, maliny, grusze, klony, dalie, winogrona, jabłonie, malwy, bzy i ostrokrzewy. A potem jest dźwięk THUNK wykonane przez ich ciężkich zielonych metalicznych muszli, jak rozbić się i odbić się od okien i siding aluminiowy. Są jak niezgrabni, pijani goście z innej planety. Na szczęście chrząszcze japońskie mają krótki, jednopokoleniowy cykl życia.

Dlaczego ich populacja tak szybko się rozrosła? Amerykański trawnik. Ponieważ jesteśmy tak uzależnieni od dobrze nawodnionych trawników, larwa chrząszcza japońskiego ma mnóstwo pożywienia i schronienia przez zimę. Duże trawniki nie są powszechne w ich oryginalnym domu w Japonii - lub w wielu innych miejscach na świecie w tej sprawie - i zapewnienie tego niezakłóconego schronienia zimowego zachęca do wysokiego wskaźnika przeżycia.

Jak pozbyć się chrząszczy japońskich

Jak zawsze, środki owadobójcze zdecydowanie nie są sposobem na pozbycie się tych szkodników z roślin. Centra ogrodnicze zazwyczaj zalecają produkty zawierające karbaryl (takie jak Sevin, Adios, Carbamec i Slam), ale karbaryl jest niezwykle trujący dla ptaków, pszczół, zwierząt domowych, wszystkiego, co żyje w glebie, lokalnych dróg wodnych, ryb i Ciebie (jest znany z powodowania oparzeń skóry i podrażnionych oczu).

Ale jest nadzieja. jak zwierzęta, takie jak skunksy, ryjówki, krety i ptaki żywią się karczownikami. Wczesną wiosną można znaleźć małe dziury w trawniku, zrobione przez dzikie zwierzęta w poszukiwaniu młodych chrząszczy - są one najwyraźniej całkiem smacznym kąskiem. Niestety, nie ma wielu naturalnych drapieżników dla dorosłych chrząszczy, dlatego też pozostają one tak płodne.

Mleczny proszek zarodnikowy

Złotym standardem kontroli organicznej dla japońskich chrząszczy jest Mleczny proszek zarodnikowy, który zawiera bardzo specyficzny zarodnik bakteryjny, Bacillus popillae

. Po spożyciu przez karczowników, bakterie włączyć swoje płyny wewnętrzne mlecznobiały, stąd nazwa. Karczowniki umierają z powodu tej choroby, a kiedy to robią, produkowanych jest więcej mlecznego zarodnika, co tworzy samonapędzający się cykl. Mleczny zarodnik utrzymuje się w glebie przez wiele lat i jest całkowicie bezpieczny dla dzikich zwierząt, zwierząt domowych i Ciebie. Wystarczy zastosować preparat na trawniku wczesną jesienią, a następnie dobrze podlać (karczowniki są bardziej skłonne do połknięcia zarodników jesienią, kiedy intensywnie żerują).

Proszek Milky Spore może być w stanie pozbyć się karczowników z trawnika, ale niestety, istnieje więcej tych złowrogich latających maruderów ukrywających się pod trawnikiem sąsiadów. Kiedy te karczowniki dojrzeją do dorosłości, przelecą nad Tobą i zaczną ucztować na Twoim ulubionym krzewie róży. Tak więc oprócz mlecznego zarodnika potrzebna jest również ochrona przed dorosłymi chrząszczami.

Według University of Minnesota Extension, proszek z mlecznymi zarodnikami jest skuteczny w zwalczaniu karczowników tylko od lipca do września. Poza tym okresem, karczowniki są zbyt duże, aby bakterie mogły na nie oddziaływać.

Etapy życia chrząszcza japońskiego.

Nie używaj japońskich pułapek na żuki

Jasne, japońskie pułapki na żuki łapią tony żuków. Ale ponieważ przynęta jest feromonem, chrząszcze są przyciągane z odległości do 1 mili. Nie tylko łapiesz dorosłe chrząszcze z okolic swojego domu, ale łapiesz całe sąsiedztwo. I te chrząszcze które przylatywali w od dołu ulica i no dostawać łapać w pułapce ucztują na twój roślinach i drzewach. Miałem lepszy sukces odstraszania japońskich żuków bez pułapek.

Chrząszcze japońskie

są powolne i niezdarne, więc zbieranie ich z roślin lub strzelanie do nich wodą z mydłem w sprayu jest bardzo skuteczne. Gdy spadną, można je łatwo zmiażdżyć ręką lub stopą.

Geraniums pomagają odstraszać japońskie chrząszcze

W 1929 roku odkryto, że naturalną kontrolą dla dorosłych chrząszczy jest, wierzcie lub nie, pelargonia.

Chrząszcze żywią się liśćmi i kwiatami pelargonii, które wprowadzają je w stan narkotyczny na 12-18 godzin. Kładą się na plecach, ciesząc się swoim zmienionym stanem, co czyni je podatnymi na drapieżniki i łatwymi dla ogrodników do zebrania i zmiażdżenia. Niektóre chrząszcze połykają nieodparte liście pelargonii tak często, że umierają z tego powodu.

Naturalni drapieżcy chrząszcza japońskiego

Osy Tiphia

Większość dorosłych osobników chrząszcza japońskiego jest zwalczana przez inne owady, a USDA za najskuteczniejszą uważa wiosenną osę Tiphia. Jest to kolejny powód, aby nie używać środków owadobójczych, ponieważ zabijesz również "pożyteczne" owady. Po okresie godowym samice osy Tiphia zagrzebują się w glebie w poszukiwaniu larw. Gdy samica znajdzie jednego z nich, paraliżuje go, podczas gdy ona przyczepia jedno ze swoich jaj do jego odwłoka. Karczownik służy jako źródło pożywienia dla jaja, a po jego wykluciu larwa kontynuuje odżywianie się karczownikiem aż do jego śmierci. Samica osy może w ten sposób spasożytować od 1 do 2 karczowników dziennie i złożyć w sumie od 40 do 70 jaj w ciągu swojego życia trwającego około 30 dni.

Na szczęście wiosenna osa Tiphia nie jest agresywna w stosunku do ludzi i nie żądli ludzi, ponieważ jej długość wynosi tylko 1 cm - 2 cm. Topola tulipanowa, wiśnia dławiszowa, klon pospolity, wiąz amerykański, forsycja, ognik i sosna są wspaniałymi roślinami żywicielskimi dla tych os. Posadź jedną z nich na swojej posesji, jeśli chrząszcze japońskie stanowią stały problem.

Winsome muchy

Winsome muchy faktycznie złożyć jaja w dorosłych japońskich chrząszczy. Gdy larwy się wykluwają, zagrzebują się głęboko w chrząszczu i zaczynają karmić. To wysyła chrząszcza w szał i ono zakopuje ja w glebie dokąd larwa kontynuuje karmić until chrząszcz umiera. Wtedy mucha zimuje w wydrążonej skorupie chrząszcza. Dorosła mucha Winsome wyłania się następującej wiosny, aby znaleźć więcej japońskich żuków, aby złożyć jaja.

Prawie czuję się źle dla japońskich żuków po napisaniu tej ostatniej części. Prawie.

Zobacz również