Ogród

Jak używać pożytecznych owadów przeciwko niechcianym owadom w ogrodzie?

Uprawiając ogród w sposób ekologiczny, korzystamy z dobrodziejstw starannie wyhodowanego i biologicznie wspieranego ogrodu. Nie uprawiamy ogrodu sami - cała masa mikrobów, ptaków i owadów jest w to zaangażowana, czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie.

Chrząszcze żerują na różnych niepożądanych owadach w ogrodzie. Credit: By Gilles San Martin from Namur, Belgium - Coccinella magnifica, CC BY-SA 2.0,

Twój ogród jest najlepszym źródłem zdrowych warzyw i owoców. Naprawdę nie ma to jak pierwszy pomidor czy ogórek w sezonie. Ale co z tego, kiedy twoje piękne, organicznie nawożone, starannie pielęgnowane, dziedziczone warzywa zostają zaatakowane przez plagę niegrzecznych owadów wysysających soki lub gąsienic pożerających liście? To może być niezwykle przygnębiające. Pozostaje nam chodzenie po alejce z pestycydami w naszym centrum ogrodniczym i drapanie się po brodzie, który produkt będzie najmniej szkodliwy dla środowiska i tych bliskich, którzy spożywają nasze produkty. Nawet pestycydy produkowane metodami ekologicznymi mogą być szkodliwe dla tych dobrych, którzy żyją w naszym ogrodzie. Więc nawet jeśli wolisz leczyć złe robaki produktami takimi jak olej Neem lub ziemia okrzemkowa, uważaj, aby nie leczyć lokalnej populacji pszczół lub szeregu innych pożytecznych robaków, które powinny być obecne w zdrowym organicznym ogrodzie. Chociaż temat dla innego artykułu to z pewnością może być zrobione bezpiecznie z właściwą opieką.

Chciałbym zaproponować Ci inną opcję, taką, która jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna dla wielu groźnych owadów ogrodowych. Kontrola biologiczna jest użycie drapieżnych owadów - znany również jako korzystne owady - do kontroli niepożądanych owadów w ogrodzie. Zasadniczo, wprowadzasz więcej "dobrych owadów", a one zjadają większość "złych owadów", lub przynajmniej pożerają ich tyle, że twoje rośliny będą miały szansę się odrodzić. Problem pojawia się, gdy widzimy nadmierną populację szkodników ogrodowych i zbyt mało ich naturalnych drapieżników. Wprowadzanie więcej drapieżnych gatunków jest świetnym rozwiązaniem tego powszechnego problemu.

"Dobre owady" i "złe" błędy

Ukochany przez dzieci dla ich pięknego kolorowania i nieszkodliwej natury, biedronka nie jest nieszkodliwy dla grupy Aphids. Mogą one również żerować na "korzeniówkach, mączlikach, chinch bugs, Colorado Potato Beetles, mączniakach, skalarach i przędziorkach" (zaczerpnięte z Storey, J. & Storey M. (1999). Popularne owady ogrodowe. W G. Linder, Linder Creative Services, Storey's Basic Country Skills: A Practical Guide to Self-Reliance).

Trichogramma Wasps

A tiny pasożytnicza osa, która niszczy jaja liści-munching gąsienic, takich jak Tomato Horn Worm, Armyworm, Cutworm, Corn Earworm, Borers i Codling Moth Caterpillars.

Modliszka. Shiva shankar [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Modliszka

jest dzikim drapieżnikiem, który pomoże kontrolować wiele owadów, w tym chrząszcze ogórka, mszyce i prawie wszystko inne, co przejdzie mu drogę. Modliszka może być dobrym wyborem, jeśli masz wiele różnych tych owadów nękających Twój ogród.

Zielona koronczarnia

Korzystny owad ogrodowy, larwa zielonej koronczarni jest drapieżnikiem dla wielu owadów o miękkich ciałach. Wprowadzenie zielonej koronki może pomóc w zwalczaniu mszyc, larw chrząszczy i mączlików, by wymienić tylko kilka. Zielone koronki są kolejnym dobrym wyborem do zwalczania zróżnicowanej grupy szkodników.

Nicienie pasożytnicze

Te pożyteczne nicienie są dostępne w różnych gatunkach, z których każdy żeruje na określonych owadach. Są one znane z tego, że pomagają kontrolować larwy owadów żyjących w glebie, takich jak larwy gnatarza, larwy wołka zbożowego i mówi się, że atakują inne larwy, takie jak korzeniówki, tasiemce, motyle kukurydziane i omacnice.

Gdzie kupić pożyteczne owady

Te dobre owady są stosunkowo łatwe do znalezienia online, a wiele stron internetowych oferuje drapieżne owady na sprzedaż. Podczas gdy niektóre z tych owadów są trudniejsze do wyhodowania i wysłania, a zatem osiągają wyższą cenę, wiele z nich jest całkiem przystępnych. Za około dwadzieścia dolarów można kupić wystarczająco dużo, aby traktować średniej wielkości ogród.

Kiedy już zdecydujesz się na odpowiedni owad kontrolny dla Twojego problemu, po prostu zamów odpowiedni gatunek i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z krytykami. Istnieje kilka specjalnych względów, takich jak temperatura, woda i pora dnia na uwolnienie. Większość z tych owadów potrzebuje ciepłej pogody, około 65-90F. Mgła wodna w obszarze uwalniania lub na samych owadów jest zwykle konieczne. Według Arbico-Organics.com, jest więcej opieki potrzebne do sukcesu, gdy zaczyna się od jaj, które mają dostępne dla niektórych gatunków, choć koszt inwestycji jest mniej. Niektórzy ludzie decydują się wykluć ich mantisy wewnątrz pomieszczeń, aby zapewnić, że są chronione przed drapieżnikami. Zasadniczo, będzie ustawić owady w ogrodzie i pozostawić je do zrobienia ich normalnej rzeczy. To jest piękno opierając się na kontroli biologicznej - owady już wiedzą, co robić. Szczęśliwego ogrodnictwa.

Zobacz również