Blog

Jedzenie produktów ekologicznych zmniejsza narażenie na pozostałości pestycydów

Ekologiczne pomidory, czosnek i cebula.

Wiele z Twoich ulubionych owoców i warzyw zawiera od dwóch do trzech razy więcej pestycydów niż te uprawiane poza sezonem. Niektóre produkty powinny być kupowane tylko w dziale produktów ekologicznych.

Nadeszła zima, a to oznacza, że większość produktów, które uwielbiasz, jest poza sezonem. Jednak letnie owoce, takie jak borówki, czerwone maliny i truskawki, wciąż są dostępne w supermarketach. Dlaczego tak się dzieje?

Podczas gdy niektóre warzywa, takie jak pomidory, mogą być uprawiane w lokalnych szklarniach, letnie owoce nie mogą. Ale sezon na nie trwa gdzieś, najprawdopodobniej w Ameryce Południowej, Środkowej lub Meksyku. Oznacza to, że Twoje ulubione produkty zostały prawdopodobnie przywiezione ciężarówkami z odległości tysięcy kilometrów, co powoduje ogromny ślad węglowy. Ale jest też inny problem z tymi produktami, potencjalnie bardziej podstępny. Świeże owoce i warzywa uprawiane poza Stanami Zjednoczonymi zwykle zawierają od dwóch do trzech razy więcej pozostałości pestycydów niż produkty uprawiane w USA. Dzieje się tak, ponieważ produkty importowane nie podlegają tym samym standardom dotyczącym pestycydów, co żywność uprawiana w Stanach Zjednoczonych.

Skąd możesz wiedzieć, które produkty są bezpieczne do kupienia zimą, a które nie?

Organic Center, organizacja non-profit, która prowadzi badania i edukację w zakresie nauki o żywności ekologicznej i rolnictwie, wydała kieszonkowy przewodnik dla kupujących, zatytułowany Organic Essentials, który pomoże Ci zmniejszyć ryzyko związane z pestycydami i uniknąć GMO. Zgodnie z oficjalną informacją prasową, "kieszonkowy przewodnik został opracowany przy użyciu opracowanego przez The Organic Center "Dietary Risk Index" (DRI), który oblicza ryzyko żywieniowe związane z pozostałościami pestycydów w różnych produktach spożywczych testowanych przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Rankingi są ustalane na podstawie analizy częstotliwości występowania pozostałości pestycydów w danej żywności, średniego poziomu tych pozostałości oraz ich toksyczności."

Według kieszonkowego przewodnika "Organic Essentials", te owoce i warzywa powinny być zawsze kupowane w sklepach ekologicznych, ponieważ zawierają najwięcej pozostałości pestycydów

: Related Post Michael Pollan, Food Rules w Raporcie Colberta
OWOCEWARZYWA
ŻurawinaFasola szparagowa
TruskawkiPapryka słodka
JabłkaJarmuż
BrzoskwinieSłodkie ziemniaki
GruszkiZieleń selerowa
KantalupaDynia letnia
PomidoryZiemniaki
NektarynkiSzpinak
BorówkiGrzyby

Której żywności i upraw GMO powinieneś unikać?

Przewodnik kieszonkowy Organic Essentials zawiera również listę warzyw i owoców, których należy unikać, ponieważ prawdopodobnie zostały zmodyfikowane genetycznie lub zawierają GMO (chyba że na etykiecie jest napisane inaczej): Kukurydza, Canola, Soja, Bawełna, Papaja Hawajska, Buraki Cukrowe, Kabaczek Żółty i Cukinia. Ponieważ długoterminowy wpływ GMO i genetycznie modyfikowanej żywności na zdrowie jest wciąż nieznany, najbezpieczniej jest ich unikać.

Sara Snow, ekspert ds. ekologicznego stylu życia i członek zarządu The Organic Center, powiedziała: "Kieszonkowy przewodnik ma być źródłem informacji dla kupujących, aby łatwiej było im zmaksymalizować spożycie żywności prozdrowotnej przy jednoczesnym zminimalizowaniu narażenia na toksyczne syntetyczne pestycydy i GMO... Rodziny mogą łatwiej zmieścić się w budżecie, a jednocześnie jeść żywność, która jest zarówno dobra dla ich zdrowia, jak i dla naszej planety". Sara Snow występowała w Discovery Health Network i pojawiała się w wielu czasopismach i gazetach, w tym w The New York Times, Harper's Bazaar, Natural Health i Lucky.

Kieszonkowy przewodnik Organic Essentials można pobrać tutaj.

Zobacz również