Blog

Dlaczego moja gorczyca umiera i jest pełna dziur?

Gorczyca zjedzona przez owady.

Ostatnio rozmawiałem przez e-mail z Ryanem, który mieszka w Pflugerville w Teksasie, niedaleko Austin. Martwił się, że gorczyca w jego ogrodzie jest zjadana przez mszyce i bez względu na to, jakie środki podejmował, było coraz gorzej. Pomyślałem, że nasza rozmowa może być interesująca dla wielu z Was, ponieważ to, czego doświadczył Ryan, jest tak powszechne.

"Miesiąc temu posadziłem gorczycę, która była zdrowa i ładnie wyglądała, a teraz niektóre liście na dole i na górze zaczynają żółknąć. Ktoś powiedział, że są na nich mszyce, więc spryskałem je jakimś środkiem. Moje pytanie brzmi: czy na gorczycy mogą pojawić się mszyce? Wiem, że ślimaki je lubią. I co powoduje żółknięcie liści? Podlewam je raz w tygodniu, a przez kilka dni padał deszcz, więc czy to za dużo wody, czy za mało?".

Tak, problemem mogą być mszyce, ale wątpię, aby była to woda. Czy używasz kompostu w swoim ogrodzie? Czym spryskałeś zieleninę?

"Cześć Todd, oto kilka zdjęć gorczycy. Jak widzisz, mają żółte liście i są coraz bardziej poobijane. Wiem, że jest tam kilka ślimaków, które znalazłem, ale wiele z nich również zabiłem. Wsypałem w to miejsce ziemię, a także miracle grow dirt i spryskałem je organocydem - sprayem ogrodniczym typu "trzy w jednym" - i jeśli nie uda mi się powstrzymać ich przed wyglądaniem tak, jak wyglądają, może mógłbym przesadzić je jeszcze raz, ponieważ uwielbiam gorczycę."

Wygląda na to, że masz kilka problemów z owadami. W tym momencie gorczyca jest straconą sprawą, więc wyrwałbym wszystkie pożółkłe i w inny sposób uszkodzone rośliny i zapakował je do worków. Nie kompostuj ich, jeśli uważasz, że są pełne mszyc.

Jeśli jednak w ogrodzie jest mnóstwo owadów, problem leży raczej w sposobie uprawy roślin niż w samych owadach.

Środki chemiczne nie zwalczają owadów ogrodowych na dłuższą

metę Piszesz,

że użyłeś sprayu Organocide 3 w 1. Chociaż składniki tego sprayu są rzeczywiście organiczne, być może nie był on potrzebny. Ja używam sprayów olejowych tylko do drzew owocowych, nigdy w ogrodzie warzywnym.

Related Post Sadzenie towarzyszące: Kwiaty, warzywa, zioła i owoce są lepsze razemRegarding

your soil product: Nie należy brać za pewnik żadnych etykiet "organiczny" lub "naturalny" - należy sprawdzić listę składników. Jeśli na etykiecie znajduje się substancja chemiczna, odłóż ją z powrotem na półkę. Nie ma żadnych przepisów prawnych dotyczących ekologicznego oznakowania produktów do uprawy ziemi, a jedynie żywności i pestycydów, dlatego w wielu z tych produktów, zwłaszcza tych produkowanych przez duże firmy chemiczne (wśród których Miracle-Gro jest głównym sprawcą), znajdują się chemikalia lub wątpliwe składniki. Nie ma też żadnych wytycznych prawnych dotyczących etykietki "naturalny" - to czysty marketing.

Najlepszą

obroną przed mszycami i innymi szkodnikami jest kontrola kulturowa

.

Na razie mogę Ci udzielić następującej porady:

  • Wyrzuć wszystkie uszkodzone i obumierające rośliny gorczycy - ten sezon już się skończył (każdemu z nas zdarza się to od czasu do czasu).
  • Przed zasadzeniem następnej partii nasion lub sadzonek włóż dużo kompostu do grządki ogrodowej. Nie kupuj nawozu, nie jest to konieczne.
  • Następną grządkę z roślinami zielonymi posadź w innym miejscu niż obecnie, aby uniknąć ewentualnej inwazji owadów. Nazywa się to płodozmianem.
  • Po rozpoczęciu kolejnego cyklu wegetacyjnego codziennie kontroluj rośliny i przy pierwszych oznakach uszkodzenia przez owady posypuj je ziemią okrzemkową wokół, pod i na wierzchu roślin. Zabije to wciornastki, ślimaki i wszystko, co lata, nie wpływając na dziką przyrodę. Stosuj ją jednak tylko wtedy, gdy gleba jest sucha i gdy nie ma szans na wilgoć przez 2-3 dni, ponieważ po zamoczeniu ziemia okrzemkowa zbryla się i staje się bezużyteczna. Rób też wszystko, aby zaprosić do ogrodu ptaki, które zjedzą wszystkie owady, których Ci brakuje. Pomiędzy ptakami i DE nie potrzebujesz niczego więcej. Przeczytaj o stosowaniu ziemi okrzemkowej w swoim ogrodzie

Gdy w glebie zapanuje równowaga, nie będzie problemów z owadami, ponieważ pożyteczne owady żerują na tych, których nie chcemy, utrzymując wszystko w równowadze. Nie należy wpadać w panikę i uciekać się do środków chemicznych.

Related Post Korzyści z zastosowania dużych szklarni w ogrodzie
Kup na Amazon: Safer Brand Diatomaceous Earth

"Dziękuję za radę. Następnie wyrwę zieleninę i chciałbym zasadzić więcej roślin, ale na razie nie mam miejsca w ogrodzie. Jaki byłby dobry kompost do kupienia, bo ja swój kupuję zwykle w Home Depot lub w szkółce przy moim domu? Gdzie mogę kupić ten środek do posypywania gorczycy, aby następnym razem szkodniki nie zaatakowały jej? I czy kupowanie biedronek i wypuszczanie ich w ogrodzie może pomóc?".

Jeśli w ogrodzie nie ma już miejsca, pozwól, aby grządka odpoczywała (leżała odłogiem), ponieważ jeśli owady nie będą miały nic do jedzenia, przeniosą się dalej. Nie wiem, jakie marki kompostu są sprzedawane w Twojej okolicy, ale nie potrzebujesz niczego specjalnego - wystarczy zwykły stary kompost. Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, możesz zapłacić nieco więcej za tak zwany "środek użyźniający glebę", który zawiera grzyby mychorrizalne i zazwyczaj produkty rybne lub obornik. Ponownie, należy unikać produktów zawierających syntetyczne substancje chemiczne.

Ziemia okrzemkowa jest także dostępna w większości niezależnych centrów ogrodniczych - wystarczy o nią zapytać. Tak, biedronki mogą być bardzo skutecznymi drapieżnikami owadów inwazyjnych, ale mogą Cię zaskoczyć i wynieść się z Twojego ogrodu, jeśli nie znajdą w nim swoich ulubionych owadów. Nigdy ich nie kupowałem, ale co roku zawsze znajduję w ogrodzie garstkę - biedronki same się do niego wprowadzą, jeśli warunki będą odpowiednie.

Na razie wypełnij ogród kompostem i/lub środkiem użyźniającym glebę i pozwól im pracować przed następnym sadzeniem. Będę szczery - nie zobaczysz natychmiastowych rezultatów, jak w przypadku środków chemicznych. Potrzeba miesięcy, aby zobaczyć rezultaty stosowania środków użyźniających glebę i kompostu, ale bądź cierpliwy, ponieważ gdy gleba w ogrodzie odzyska równowagę, praca w ogrodzie będzie o wiele łatwiejsza. Ogrodnictwo nie uczy nas niczego, jeśli nie cierpliwości.

Zobacz również