Blog

Jak zutylizować choinkę po świętach?

Moja choinka przezimowała na skraju mojego ogrodu cienistego, aby stworzyć zimowe siedlisko dzikich zwierząt. Na wiosnę rozdrabniam ją na kompost.

Kiedy blask świąt gaśnie, a sosnowe igły zaczynają pokrywać podłogę, nadszedł czas, aby ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi choinkę, a nie ją wyrzucać.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się około 27 milionów żywych choinek, a wiele miast i miasteczek oferuje odbiór choinek z centrum mulczowania, a nie z wysypiska śmieci. Upewnij się, że Twoja choinka zmierza we właściwym kierunku, bo to niewiarygodne marnotrawstwo wielkiego majątku, jeśli kończy zakopana na wysypisku. Jeśli Twoja społeczność nie oferuje curbside pickup dla mulczowania lub recyklingu, i jeśli nie możesz prowadzić drzewa do lokalnego centrum kompostowania, oto kilka pomysłów, jak ponownie wykorzystać choinkę w swoim własnym podwórku.

Recykling choinki jako mulcz i inne zastosowania w ogrodzie

Nawet jeśli mieszkasz na małej posesji, możesz umieścić swoją byłą choinkę na skraju podwórka lub ogrodu, aby stworzyć małe siedlisko dzikiej przyrody. Ptaki, króliki, wiewiórki i inne małe zwierzęta schronią się wśród konarów sosny podczas burzy i zimna, a niektóre z nich mogą nawet budować tam gniazda. Dodatkową zachętą dla ptaków może być rozsypanie na drzewie i wokół niego karmy dla ptaków.

Konary sosny stanowią doskonałą ściółkę na zimę dla delikatnych roślin. Wystarczy ściąć kilka z drzewa nożycami do gałęzi i położyć je na zimę nad strefą korzeniową delikatnych roślin. Konary sosnowe to także doskonały sposób na przykrycie na zimę podniesionych grządek ogrodowych.

Zmielone lub rozdrobnione igły, gałązki i gałęzie sosny stanowią doskonałą ściółkę dla Twojego ogrodu. Jeśli nie masz rębaka lub rozdrabniacza do drewna, użyj sekatora ręcznego, aby odciąć gałęzie od drzewa i rozrzucić je w miarę potrzeb w ogrodzie. Igły w końcu wyschną i opadną, a następnie dostaną się do gleby, pomagając w utrzymaniu jej wilgotności. Igły sosny sprzyjają również rozwojowi grzybów mikoryzowych, które pomagają korzeniom roślin w pobieraniu wody i składników odżywczych. Gdy gałęzie konarów wyschną, należy połamać je na małe kawałki i pozostawić jako ściółkę lub wrzucić do kompostownika.

Related Post Poinsecja: Tips on Caring for the Holiday's Most Loved PlantTrunks

and heavier branches of old Christmas trees can serve a multitude of other uses, like

:
  • elementy dekoracyjne w ogrodzie
  • tipi dla fasolki szparagowej
  • podtrzymywanie osłon rzędów
  • podpory dla dużych roślin kwitnących
  • podstawa dla nowej pryzmy kompostowej
  • bariera erozyjna do zmiany trasy lub zatrzymania wody.

Earth 911 ma doskonały zasób programów recyklingu drzew według kodu pocztowego tutaj.

Ptaki i ryby mogą skorzystać z choinki

W pobliżu Barrington, Illinois, Heron Rookery na Baker's Lake używa do 400 recyklingu choinek każdego roku, aby przyciągnąć Great Blue Herons, Black-Crowned Night Herons, Great Egrets, i kormorany. Ptaki używają drzewek jako materiału do budowy gniazd.

W wielu stanach i hrabstwach, US Army Corps Of Engineers w połączeniu z lokalnymi agencjami państwowymi używa niesprzedanych i przetworzonych choinek do tworzenia siedlisk i schronienia dla ryb w słodkowodnych stawach i jeziorach. To znakomite wykorzystanie naturalnego zasobu, który w przeciwnym razie zostałby zmarnowany na wysypisku śmieci. I oczywiście, to sprawia, że lokalni wędkarze są naprawdę szczęśliwi.

Zobacz również