Blog

Jak chronić drzewa owocowe przed ptakami?

Uprawa własnych owoców może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń dla ogrodnika. Tak jest do czasu, gdy ptaki i inne zwierzęta dostaną się na twoje drzewa lub krzewy owocowe i ukradną twoje plony dzień przed tym, jak zamierzałeś je zebrać. Jeśli kochasz ogrodnictwo i lubisz mieć ptaki na swoim podwórku, musisz dowiedzieć się, jak chronić drzewa i krzewy owocowe przed ptakami.

9 wskazówek, jak trzymać ptaki z dala od drzew i krzewów owocowych

1. Przykryj drzewa i krzewy owocowe siatką przeciw ptakom o drobnych oczkach.

Jest to skuteczna taktyka do wykorzystania, jeśli zmagasz się z różnymi odmianami pierzastych intruzów, którzy przychodzą w wielu rozmiarach. Jej montaż jest prosty - wystarczy przeciągnąć siatkę przez cały baldachim, obciążyć końce o ziemię i schować owoce do środka. Jest to szczególnie ważne w przypadku ochrony drzew wiśniowych i jagodowych. Wystające przez siatkę owoce, o ile nie są bezpiecznie schowane, mogą być dosięgnięte przez ptaki. Jeśli trudno jest skutecznie rozłożyć siatkę na koronie drzewa, można zbudować ramę i rozłożyć ją na niej. Siatka o drobnych oczkach jest idealna dla krzewów owocowych, ponieważ odstrasza ptaki, a także futrzanych intruzów, takich jak wiewiórki. Siatka przeciw ptakom występuje również w ciężkiej odmianie, która lepiej odstrasza większe ptaki, ale w większości przypadków musi być rozpięta na ramie, aby zapobiec uszkodzeniu drzew lub krzewów owocowych. Siatka przeciw ptakom jest bardzo skuteczna do osłaniania borówek.

2. Odblaskowa taśma flash.

Jest to klasyczny środek odstraszający ptaki i działa najlepiej, jeśli używasz taśmy holograficznej. Taśma błyskowa to świetna metoda, jeśli chronisz jabłonie lub wiśnie. Migająca i błyszcząca powierzchnia taśmy zdezorientuje ptaki i sprawi, że nie będą chciały lądować na Twoich roślinach owocowych. Ta metoda sprawdza się najlepiej, jeśli próbujesz odstraszyć mniejsze ptaki i nie jest skuteczna w przypadku innych najeźdźców, takich jak szopy czy wiewiórki. Related Post Zwalczanie wczesnej i późnej zarazy w pomidorach i ziemniakach Gdy czereśnie dojrzewają, wieszam mylarową taśmę błyskową, aby odstraszyć ptaki.

3. Puszki na ciasto.

Ta stara metoda szkolna odstraszania ptaków jest wielopłaszczyznowym środkiem odstraszającym, ponieważ są one odblaskowe, a także poruszają się nieregularnie i robią trochę hałasu, kiedy pukają do siebie w bryzie. Pie puszek są skuteczni gdy wieszający od rybackiej linii i są prawdopodobni odstraszać prawie jakaś ptasia rozmaitość należny ich hałaśliwość i odblaskowi właściwości. Jest to świetny sposób, aby odstraszyć ptaki bully, ponieważ nie są one często przestraszony przez inne ptasie środki odstraszające.

4. Balony z oczami.

Balony, które mają oczy namalowane na nich są przywiązane do gałęzi drzew lub na ogrodzeniu, gdzie krzewy owocowe lub laski (jak maliny) znajdują się. Mogą one wyglądać dziwnie, ale są zaprojektowane tak, aby wyglądały dla ptaka jak oko drapieżnika. Ten środek odstraszający jest podobny w skutkach do używania stracha na wróble, jednej z najstarszych metod utrzymywania ptaków z dala od upraw.

5. Światło

Światła stroboskopowe mogą chronić przed różnymi uciążliwymi zwierzętami, w tym szopami. Miganie jest dezorientujące, zwłaszcza dla zwierząt, które przybywają, aby kraść owoce w nocy. Światła stroboskopowe ustawia się w pobliżu uprawy i mogą one objąć duży obszar. Jedynym minusem świateł stroboskopowych jest to, że będą one również wpływać na oświetlenie w podwórku i mogą denerwować sąsiadów. Jest to powszechny środek odstraszający ptaki stosowany w sadach owocowych.

6. Wabik na drapieżniki.

Jest to jeden z najlepszych sposobów na ochronę drzew i krzewów owocowych przed ptakami. Chociaż jest to trochę droższe niż niektóre inne opcje, jest bardzo skuteczny przeciwko ptakom, które są przestraszone drapieżnych sów lub jastrzębi. Niektóre duże ptaki prawdopodobnie nie będą się przejmować tym wabikiem lub szybko go złapią, a wiewiórki i inni futrzani najeźdźcy będą go lekceważyć. Related Post Recenzja: Botany For Gardeners by Brian Capon A decoy owl stands guard in a tree. Wabiki na

Jeśli jesteś w stanie odtwarzać dźwięki w pobliżu drzew lub krzewów owocowych, które będą ostrzegać ptaki, aby trzymały się z daleka, prawdopodobnie będziesz w stanie utrzymać duży obszar upraw owocowych pod ochroną za pomocą jednego prostego rozwiązania. Będziesz musiał przenieść głośniki wokół i cyklu dźwięki na i poza, aby uzyskać najlepszy efekt, ale jest to świetna opcja, jeśli nie jesteś zainteresowany patrząc na taśmy i sieci w swoim podwórku.

7. Zaproponuj alternatywne źródło pożywienia.

Jeśli nie chcesz stosować taśm, siatek dla ptaków i innych elementów rozpraszających uwagę na drzewach i krzewach owocowych, możesz po prostu powiesić karmnik dla ptaków lub zapewnić inne źródło pokarmu, aby odciągnąć ptaki od owoców. Dodatkową zaletą tej opcji jest to, że będziesz mógł cieszyć się ptakami, które odwiedzają Twoje podwórko bez obawy, że "zbiorą" Twoje owoce.

Każdy, kto cieszy się ogrodem, ale także chce dostać się do zrobienia trochę birdwatching, kiedy siedzą na ich frontowej werandzie wie, jak trudne może być chronienie swoich drzew owocowych i krzewów. Teraz, gdy jesteś uzbrojony w te porady i wskazówki, będziesz wiedział, jak chronić drzewa owocowe przed ptakami, nie rezygnując ze spokoju swojego podwórka lub tracąc swoje zbiory owoców.

Zobacz również