Blog

Jak używać dzbanków po mleku do ochrony sadzonek przed mrozem?

Kloche wykonane z plastikowego dzbanka na mleko lub butelki po soku będzie chronić rośliny przed wiatrem, mrozem, królikami, ptakami i innymi krytykami. Będzie również uwięzić światło słoneczne i zwiększyć ciepło, które będzie zachęcać do wzrostu, podobnie jak mini-szklarnia.

Dzbanki po mleku i butelki po soku przykrywają sadzonki truskawek, aby chronić je przed późnym mrozem.

Wydaje się, że w każdym sezonie ogrodnicy ścigają się o to, kto wyhoduje najwięcej pomidorów najwcześniej w sezonie. Kto nie chce zamieścić na facebooku zdjęcia swoich pierwszych pomidorów, zwłaszcza gdy wie, że wszystkie inne są marne? To wymaga trochę współpracy z Matką Naturą, głównie z ciepłymi nocami i bez późnych przymrozków, ale mam też mały trik, który pomoże Ci ustawić sadzonki pomidorów wcześnie, pełne 4 tygodnie przed ostatnią datą mrozu.

Przykryjcie swoje sadzonki w nocy zmodyfikowanym plastikowym dzbankiem na mleko lub butelką po soku, znanym jako cloche.

Klosze są używane od setek lat przez ogrodników i rolników w takiej czy innej formie. Jest to praktyka, która sięga setek lat wstecz do ogrodów rynkowych we Francji, kiedy rolnicy uprawiali rośliny w niskich temperaturach, chroniąc je dużymi, szklanymi słojami w kształcie dzwonów. Każdy pojemnik na żywność wykonany z półprzezroczystego plastiku działa dobrze dla ogrodników domowych i jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem.

Takie rozwiązanie sprawdza się również w przypadku sadzonek papryki i wszelkich innych wrażliwych na mróz roślin jednorocznych. Jest to również świetny sposób na odstraszenie królików przed podgryzaniem wczesnowiosennych roślin.

Kup na Amazon: Kloche ogrodowe do przykrycia roślin

Uprawiam pomidory z nasion i przykrywam sadzonki dzbankami na mleko, kiedy wysadzam je w kwietniu.

Jak zrobić cloche z plastikowego

dzbanka na mleko

wyciąć dno z dzbanka na mleko lub butelki po soku na trzech stronach. Czwarta strona będzie działać jako klapa, aby zakotwiczyć cloche. Kiedy umieścisz dzbanek na mleko nad jedną z sadzonek, złóż dno i z dala od rośliny i zakotwiczenie go z kamienia lub cegły. Pozwoli to utrzymać dzbanek mleka z dala w wiatrach wiosennych.

Related Post Keeping a Chicken Coop - A Beginners GuideZachowajczapki

lub pokrywki do dzbanków na mleko, bo będziesz ich potrzebować też. W nocy, umieścić pokrywy na dzbankach, aby chronić rośliny przed mrozem lub bardzo zimnym powietrzem. Rano zdejmijcie pokrywki, aby umożliwić wyschnięcie wnętrza dzbanka (wilgoć zbierze się wewnątrz z transpiracji rośliny), a także aby umożliwić ogrzanie powietrza otaczającego roślinę. Jeśli będzie to bardzo ciepły dzień, zdejmijcie dzbanek całkowicie i pozwólcie sadzonce skąpać się w pięknym słońcu i ciepłym powietrzu

.

Zacznijcie uprawę sadzonek wcześnie, chronieni przez zmodyfikowane dzbanki na mleko, a będziecie cieszyć się pomidorami, warzywami i owocami na kilka tygodni przed waszymi sąsiadami!

Zobacz również