Blog

Nie masz pojemnika na kompost? Spróbuj kompostowania kanałowego

Jeśli chcesz szybko kompostować bez pojemnika na kompost lub jeśli przygotowujesz nową organiczną grządkę w ogrodzie, po prostu dodaj odpadki kuchenne bezpośrednio do obszaru, który ma być obsadzony. Nazywa się to kompostowaniem w rowach.

Kup na Amazon: Granrosi Stylish Farmhouse Kitchen Compost Bin - 100% Rust Proof w/Non Smell Filters

Kompostowanie rowów jest jak kompostowanie zostało zrobione wiele lat temu - oficjalna nazwa to Pit, In-Place, lub kompostowanie rowów. Ostatnio dowiedziałem się o tym, gdy natknąłem się na starszą parę, z którą jestem zaprzyjaźniony. Pochodzą oni z Niemiec, są fantastycznymi ogrodnikami i jest to jedyny sposób, w jaki kompostują i robią to przez całe życie.

Wiosną i latem resztki kuchenne rozłożą się w ciągu około 60 dni dzięki kompostowaniu w rowach, dając Twojej glebie zastrzyk energii. Jeśli dodajesz również resztki mięsa i kości, upewnij się, że są one zakopane na głębokości co najmniej 12 cali, ponieważ zwierzęta z pewnością znajdą je, jeśli będą znajdować się bliżej powierzchni (mięso i kości nie są zalecane do kompostowania w pryzmach).

Kompostowanie w rowach jest doskonałym rozwiązaniem dla kompostowania zimowego

Kompostowanie w rowach to świetna strategia do wykorzystania zimą, jeśli Twoja sterta kompostu jest zamarznięta. Nie mogę znieść marnowania resztek kuchennych (wszystkie te potencjalne składniki odżywcze!) i to rozwiązanie sprawdza się u mnie bardzo dobrze, zwłaszcza na grządkach ogrodowych, na których w poprzednim sezonie uprawiałam rośliny ciężkostrawne, takie jak kukurydza. Po prostu wykopuję rów w grządce z warzywami, wsypuję resztki i przykrywam go ziemią i zimową ściółką (zazwyczaj słomą). Nie wliczam w to kości ani mięsa, ponieważ mam psa z super wyczulonym nosem, który kopałby tak daleko, jak to konieczne, aby je znaleźć, nawet jeśli byłyby na głębokości dwudziestu stóp. Udowodniła to wiele lat temu, wykopując kość wołową, którą zakopała w poprzednim roku na rabacie kwiatowej, a ja zasadziłem ją, nie zdając sobie z tego sprawy. Żegnajcie petunie. Nie używam również kompostowania w rowach na moich rabatach kwiatowych, ponieważ nie chcę naruszać żadnych uśpionych cebulek lub bylin, które mogły się ponownie zasiać.

Related Post Jak zbudować kosz na kompost z palet transportowych (wideo)

Kompostowanie w rowach to także świetny sposób na uzupełnienie żyzności grządek w ogrodzie warzywnym jesienią, zanim zasadzisz rośliny okrywowe lub przykryjesz je mulczem na zimę. Do czasu posadzenia roślin następnej wiosny dżdżownice i bakterie strawią resztki kuchenne, a gleba będzie pełna składników odżywczych, których wymagają rośliny.

Więcej na temat rodzajów kompostowania w Oregon State University Extension.

Zobacz również