Blog

Czy mój płot dla królików jest bezużyteczny?

Grasujące bandy królików zdziesiątkują Twój ogród na wiosnę.

W zeszłym roku moja piękna grządka z zielenią sałatkową została zdziesiątkowana w ciągu jednej nocy przez bandę królików. Cały szpinak, sałata rzymska i rukola zostały przegryzione do małych kostek w ciągu jednej nocy. Nie dotknęły Swiss Chard z jakiegoś powodu, więc jedliśmy dużo tego ostatniego lata. Miałem dość szwajcarskiej boćwiny.

W tym roku byłem zdeterminowany, by nie pozwolić, by atak królika zdarzył się ponownie. W marcu zbudowałem ogrodzenie królika z 3-stopowego metalowego ogrodzenia z 2-calową siatką, wspieranego przez metalowe słupki T, aby go podtrzymać. Ogrodzenie dla królików zostało zakopane jedną stopę pod ziemią i zagięte na zewnątrz pod ziemią, więc króliki nie mogły pod nim kopać, aby uzyskać dostęp do mojego zawsze zachwycającego smorgasbord. Sylvilagus floridanus nie plądrowałby więcej.

Czy ogrodzenie dla królików zadziałało?

Kilka dni temu, podczas sprawdzania moich sadzonek pomidorów, wydawało mi się, że widziałem królika przebiegającego obok mnie. Stało się to tak szybko, w mgnieniu oka, że był to jeden z tych momentów, które właśnie się wydarzyły. W marcu pracowałem na tyłku, stawiając ogrodzenie dla królików i czułem się pewny, że żaden królik nie będzie w stanie go naruszyć. W magiczny sposób, królik zniknął z rogu, do którego go namierzyłem, wzbudzając we mnie wielkie wątpliwości. Czy on się zdematerializował?

Byłem zdezorientowany. Było bardzo wcześnie rano, byłem świeżo po wstaniu z łóżka i widziałem "królika" tylko w moim widzeniu peryferyjnym, więc nie byłem do końca pewien, czy to się rzeczywiście stało. Ale ponieważ mój wierny pies Belle był podekscytowany, podskakiwał i gapił się na coś w oddali, uznałem, że to pewnie prawda.

Tego popołudnia sprawdziłem każdy centymetr ogrodzenia dla królików i wszystko było nienaruszone. Dla bezpieczeństwa, podłączyłem ponownie kilka możliwych, ale mało prawdopodobnych punktów wejścia. Musiałem to sobie wyobrazić, pomyślałem. Może miałem halucynacje bez mojej pierwszej filiżanki kofeiny.

Musiałam

pomylić wiewiórkę z królikiem, bo przecież nie mógł tak po prostu zniknąć.

Related Post Jak uprawiać kapustę w swoim ogrodzie

Królik, pies i człowiek uwięzieni w bitwie woli

Dzisiaj jadłem mój lunch, patrząc przez okno kuchenne, kiedy co do moich oczu zastanawiających powinno pojawić się, ale duży, gruby królik chodzenie powoli przez mój ogród jak on był Król Ogrodu. Nie miałam nic przeciwko temu.

Belle takes a sun bathThrowing

down my plate and fork, I rallied my trusty mutt Belle, slipped on a pair of old sneakers (untied) near the door and we went bounding down the yard and into the garden. "Króliczku Belle, złap króliczka!" Kiedy to mówię, jej uszy stają do góry, a nogi poruszają się dwa razy szybciej, gdy jej psie oczy skanują obwód.

Przeskoczyłem na ogrodzenie ogrodu, Belle pobiegła na dalszą stronę. Zaczęłam klaskać w dłonie i wydawać głośne dźwięki, żeby wypłoszyć królika zza gęstych malinowych krzaczków. Królik pojawił się, pobiegł na daleki koniec, żeby uciec, zobaczył Belle, zrobił jeden osiemdziesiąt, pobiegł z powrotem w moją stronę, zobaczył mnie, zatrzymał się w miejscu, rozważając swoje opcje. Jego nos drgnął i jego złe, paciorkowate małe czarne oczy zamknęły się na mnie.

Zacząłem iść w jego kierunku, tropiąc ofiarę, która wymykała mi się przez te wszystkie lata. Belle zaczął powoli zmniejszać dystans. Królik, zmora mojej ogrodniczej egzystencji, był wreszcie w zasięgu mojej ręki. Och, co ja bym zrobił Królikowi, kiedy złapałbym go za jego tłustą, niechlujną szyję, utuczonego na mojej zieleninie. Nasza epicka walka miała się skończyć. Był osaczony jak Steve McQueen na motocyklu w "Wielkiej ucieczce". Minuta do muzyki przewodniej i napisów końcowych.

Jakby wystrzelony z armaty, Królik obrócił się o dziewięćdziesiąt stopni i pognał ścieżką między dwiema najdłuższymi grządkami ogrodowymi. Puściłem się w pościg, Belle podążyła za mną z daleka. Królik skręcił mocno w prawo w dół następnej ścieżki, a potem mocno w lewo do przodu ogrodzenia dla królików i przeskoczył ogrodzenie jak gdyby nigdy nic, jakby użył TRAMPOLINY, żeby je pokonać! Królik biegł dalej, niewiarygodnie szybko, by Belle mogła go złapać, choć próbowała... przez jakieś siedem sekund

. Related Post Jak przycinać każdą roślinę w ogrodzie

Prawie płakałem. Walka jest prawdziwa.

Zobacz również