Blog

Maczeta: Największe wielofunkcyjne narzędzie ogrodnicze w historii

Nic nie jest lepsze na rozładowanie napięcia po długim, ciężkim dniu niż godzina z maczetą. Możesz ćwiczyć na spinningu, przejechać na rowerze 10 mil lub przebiec 5K, ale ja ćwiczę z moją wierną maczetą. Podnosząc maczetę daleko nad głowę, czując napięcie w moich ramionach, plecach i mięśniach rąk, sprowadzam maczetę w dół z pełną prędkością, jej ostre ostrze rozbija się o...

Odpady ogrodowe na kompost, oczywiście.

Kiedy zacząłem zajmować się ogrodnictwem, kupiłem niezbędne łopaty, grabie, szpadle, kultywatory itp. Posiadanie maczety nigdy nie przeszło mi przez myśl - sądziłem, że to domena odkrywców dżungli i filmowych złoczyńców - aż do czasu, gdy kilka lat później wyhodowałem mnóstwo wysokich na 7 stóp słoneczników i zacząłem robić własny kompost.

Maczeta ogrodowa jest świetna do ścinania grubych roślin bez naruszania małych roślin na poziomie gleby.

Czy kiedykolwiek próbowałeś wyrwać z ogrodu w pełni dojrzały słonecznik o wysokości ponad 7 stóp, nie naruszając przy tym dalii i cynnii rosnących cztery cale od niego? Oczywiście, zawsze można zostawić słonecznik na miejscu przez zimę i pozwolić, aby pogoda zajęła się sprawą. Ale są chwile, kiedy chcesz otworzyć zmagające się z trudnościami kwiaty u podstawy na więcej światła i wody po tym, jak słonecznik zobaczy swoje najlepsze dni.

Próbowałem używać nożyc do gałęzi, które sprawdzały się przy ścinaniu słonecznika, ale były bezużyteczne przy rozdrabnianiu miękkich odpadów z podwórka na małe kawałki, aby przyspieszyć ich rozkład (na przykład w tym sezonie). Przycinanie słonecznika i zdrewniałych resztek na wystarczająco małe kawałki do kompostu trwało wieczność. No i proszę bardzo, spróbujcie pociąć nożycami stosy liści Irysów. Możesz zginać liście dużo, ale powodzenia w krojeniu przez nich. Mulczer mógłby się tym wszystkim zająć, ale ja, będąc największym skąpcem na świecie, odmawiam wydania $1K na gigantyczną maszynę, która w zasadzie robi to, co jeden człowiek z ramieniem i ostrzem może osiągnąć w podobny sposób. Tak, mulczer lepiej radzi sobie z odpadami z ogrodu, ale wolę słyszeć uderzenia metalu o drewno niż ryk silnika. Lubię też wysiłek fizyczny. I wszystko w końcu gnije.

Co to jest Maczeta zaprojektowana?

Maczeta została zaprojektowana do siekania drzewiastych i miękkich szczotek - rośliny, takie jak trzcina cukrowa i wysokie trawy. W odległej wiosce w Hondurasie, w której przebywałem lata temu, w każdym domu była Maczeta, używana jako codzienne narzędzie - do usuwania zarośli, siekania warzyw, przygotowywania kurczaka, otwierania kokosa, krojenia ananasa. Maczeta była też, według lekarza z tamtejszej kliniki medycznej, najczęstszą przyczyną nagłego opatrywania ran (uważaj!).

Prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć Maczety dla ogrodnictwa w lokalnym sklepie wielkopowierzchniowym, przynajmniej ja nigdy nie widziałem takiego w sklepach w mojej okolicy. Prawnicy prawdopodobnie zaangażował się i bali się, że ktoś może chwycić jeden z półki i natychmiast użyć go w sposób nie ogrodnictwo. Jednakże, żaden szanujący się sklep z artykułami rolniczymi nie będzie bez jednego, ponieważ jest to niezbędne narzędzie dla rolnictwa. I oczywiście, istnieje wiele miejsc, aby kupić Maczeta online.

Polecam, że przy zakupie Maczeta dla ogrodnictwa, nie tanie. Nie są one tak drogie, a dobry jeden będzie trwać swoją karierę ogrodniczą, jeśli dowiesz się, jak wyostrzyć ostrze co sezon lub tak. Tanie Machete nie pozostanie ostry, co jest niebezpieczne, jak będziesz robić więcej smashing niż cięcia. Tania maczeta może mieć również źle zaprojektowany, źle wyważony, lub źle przymocowany uchwyt, a jeśli ostrze odchodzi od uchwytu w dół, cóż, lepiej mieć szybki refleks, mój przyjacielu. Albo hełm i kolczugę.

Zobacz również