Blog

Cztery powody, dla których warto zainwestować w nasiona niemodyfikowane genetycznie do przetrwania w ogrodzie warzywnym

Autor: Jennifer Nichols

Jedzenie - laska życia, jeden z podstawowych elementów ludzkości, bez którego życie po prostu by nie istniało. Chociaż ludzie są wszystkożerni, większość spożywanych przez nas pokarmów pochodzi z roślin. Większość roślin, które są uprawiane na żywność są uprawiane z nasion, umieszczając nasiona w centrum tego wszystkiego.

Ostatnio pojawiło się duże zainteresowanie nasionami przetrwania, zwanymi "nasionami dnia zagłady" - żadne z nich nie jest bardziej nagłośnione niż Svalbard Doomsday Seed Vault, zbudowany przez rząd Norwegii i wspierany przez samego Billa Gatesa. Przesłanką stojącą za nasionami przetrwania i Skarbcem Nasion Dnia Sądu Ostatecznego jest to, że Ziemia może zostać dotknięta katastrofą, która mocno wpłynęłaby na globalny koszyk żywności i wymagałaby masowych przesadzeń, by uzupełnić nasze zapasy żywności.

W wyniku tego strachu wielu ludzi, zarówno rolników, jak i nie-rolników, inwestuje w swoje własne banki nasion na przetrwanie jako rodzaj polisy ubezpieczeniowej. Od niedawna, istnieje nacisk na promowanie banków nie-GMO dziedziczonych nasion przetrwania w porównaniu do GMO (genetycznie modyfikowanych) nasion, napędzany przez szalejącą debatę na temat bezpieczeństwa genetycznie modyfikowanych nasion i rzeczywistych lub postrzeganych zagrożeń, które przedstawiają.

Oto cztery najważniejsze powody, dla których warto kupować nasiona przetrwania bez GM

O:

1. Owoce i warzywa heirloom są samowystarczalne.

Jednym z argumentów, które dokuczały firmom kontrolującym nasiona GMO jest to, że stworzyły one schemat mający na celu utrzymanie bogacenia się producentów nasion i utrzymanie rolników w zależności od ich nasion i chemikaliów do ich uprawy. Te same firmy, które kontrolują nasiona również kontrolować chemikalia, więc rolnicy muszą zachować kupując nasiona i chemikalia z tych samych firm w każdym sezonie, aby wyhodować cokolwiek.

Z drugiej strony, nasiona heirloom mogą być zapisywane przez rolników i ogrodników w każdym sezonie i sadzone wielokrotnie bez konieczności powrotu do młyna nas

iennego. Related Post Dieta szczęścia: Tyler Graham i Drew Ramsey, M.D. (Recenzja)

2. Owoce i warzywa z odmiany heirloom mają lepszy smak i konsystencję

Wszyscy słyszeliśmy to już wcześniej, starsi ludzie narzekają, że jedzenie teraz po prostu nie smakują jak kiedyś. Choć wielu wyśmiewa takie twierdzenia, nie ma wątpliwości, że organicznie uprawiane rośliny dziedziczne, poprzez swoją czystą różnorodność, oferują szerszy zakres smaków i tekstur. Jednolitość upraw GMO doprowadziła do poświęcenia smaku i jakości na rzecz ilości.

3. Organicznie uprawiane są zdrowsze.

Uprawiane komercyjnie rośliny GMO pochodzą z nasion, które zostały zmienione w taki sposób, że wymagają niebezpiecznych substancji chemicznych, takich jak Roundup, aby mogły w pełni rozwinąć swój potencjał. Glifosat, aktywny składnik Roundup, jest coraz bardziej powiązany z wadami wrodzonymi i nowotworami. Niektórzy uważają również (ale nie zostało to jeszcze udowodnione), że zmienione geny mogą być przekazywane ludziom przez żywność GMO i powodować reakcje alergiczne i inne choroby.

W uprawie ekologicznej nie stosuje się syntetycznych nawozów sztucznych ani pestycydów. Zamiast tego, rolnicy ekologiczni używają kompostu, naturalnie występujących składników odżywczych w glebie, płodozmianu i pożytecznych siedlisk, aby osiągnąć optymalne plony i utrzymać rośliny w zdrowiu.

4. Dziedziczone nasiona tworzą spuściznę

Jak cenny pierścionek przechodzący z babci na córkę i wnuczkę, nasiona dziedziczne mogą stworzyć podobne dziedzictwo dla rodzin. Wiele osób, które dorastały w przydomowych ogródkach warzywnych, często ma ciekawe historie o pomidorach Hillbilly Tomato lub sałacie dębolistnej, z których słynęła ich rodzina.

Używanie organicznych nasion dziedzicznych do uprawy przydomowych ogródków może pomóc dzieciom w nawiązaniu kontaktu z praktykami z przeszłości i nauczyć je ważnych umiejętności (a zdziwilibyście się, jak bardzo dzieci chcą jeść swoje warzywa, jeśli uczestniczyły w ich uprawie). Dziedziczki mogą być sadzone wielokrotnie i przechowywane przez lata (jeśli są odpowiednio zapakowane), nie tracąc swojej żywotności, co pozwala na przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie

. Related Post Free Seed Starting Calculator and Garden Planting CalculatorAuthor

bio

: Jennifer Nichols jest matką dwóch niesamowitych córek, Haley i Chelsea, a także żoną niesamowitego męża Roberta. Ich rodzinę dopełniają dwa psy, które zdają się rządzić domem. Jenn uwielbia robić zakupy i dzieli się swoimi doświadczeniami (zarówno dobrymi jak i złymi) na temat różnych produktów na swoim blogu ShoppingWithJenn.com. Widżety Amazon.com

Zobacz również