Blog

Recenzja: Drużyna z substancjami odżywczymi Jeffa Lowenfelsa

Tytuł: Teaming With Nutrients, The Organic Gardener's Guide to Optimizing Plant NutritionAutor
: Jeff LowenfelsPublisher
: Timber Press

Kup na Amazon: Teaming with Nutrients: Przewodnik ekologicznego ogrodnika po optymalizacji odżywiania roślin

Pierwsza książka Jeffa Lowenfelsa, Teaming With Microbes, to fascynujący przewodnik po glebowej sieci pokarmowej - współzależnym świecie grzybów, bakterii, robaków i mikrobów żyjących w zdrowej glebie. Ta przełomowa książka rozjaśniła tajemniczy i czasami trudny temat tysiącom ogrodników, w tym mnie.

W książce Teaming With Nutrients: The Organic Gardener's Guide To Optimizing Plant Nutr

ition", drugiej książce z trylogii "Teaming", Lowenfels opiera się na "Teaming With Microbes" i zagłębia się w to, w jaki sposób rośliny pobierają składniki odżywcze, jak fascynujące procesy chemiczne i biologiczne zachodzą w komórkach roślinnych oraz jak te działania i reakcje tworzą kwiaty, owoce i warzywa.

Ale nie trzeba mieć dyplomu z botaniki, biologii roślin czy chemii, by podążać tym tropem. Dla tych z nas, którzy szybko zapomnieli, czego nauczyliśmy się w szkole średniej i na studiach o mitochondriach, RNA, organellach, wodorze, protonach, anionach, chloroplastach i innych rzeczach, o których myśleliśmy, że nigdy ich nie użyjemy, Lowenfels ponownie wprowadza nas w podstawy i rozwija je w kolejnych rozdziałach.

Justice Von Liebig, uważany przez większość za ojca nowoczesnej nauki rolniczej, zaproponował Prawo Minimum [które] stwierdza, że wzrost roślin jest ograniczony przez najmniej zasobny minerał, niezależnie od tego, jak zasobne są inne minerały.
Drużyna składników odżywczych

Wielu ogrodników wyrzuca nawozy - organiczne lub inne - na rośliny, nie wiedząc, w jaki sposób te substancje chemiczne odżywiają roślinę, ani czy roślina rzeczywiście ich potrzebuje. Jest to przypadkowy sposób uprawiania ogrodu, który nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne poza ogrodem i podwórkiem. W książce Składniki pokarmowe Lowenfels pokazuje nam, jak rośliny wykorzystują poszczególne pierwiastki, kiedy je stosować i w jakich ilościach. Wyjaśnia również, dlaczego źródła organiczne mają przewagę nad syntetycznymi i zamieszcza mnóstwo ilustracji, zdjęć i schematów, które rozjaśniają tekst.

Related Post Pszczelarstwo 101: Jak założyć miejski ul

Książki takie jak " Teaming With Nutrients " (i " Teaming With Microbes") są jak lepsze, ostrzejsze i trwalsze narzędzia w szopie ogrodniczej. Znajomość nauki o roślinach i glebie pomaga podejmować lepsze decyzje przed sadzeniem, bezpiecznie zmieniać kurs, gdy jest to konieczne, i unikać podstawowych błędów, które mogą mieć wpływ na cały sezon. Kolejna wspaniała książka Lowenfelsa.

Zobacz również