Blog

Recenzja systemu pionowego ogrodnictwa GreenStalk

System pionowego ogrodnictwa GreenStalk jest wielką innowacją w ogrodnictwie pojemnikowym. Jeśli masz mało miejsca lub masz problemy z poruszaniem się, rozważ tę serię pojemników z możliwością układania w stosy, aby uzyskać łatwy dostęp do 30 lub więcej roślin.

Po dwóch miesiącach rośliny są bardzo zadowolone.

Ideą projektu pionowego systemu ogrodniczego GreenStalk jest zminimalizowanie podlewania dzięki unikalnej metodzie kroplowej i zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni w pionowym ogrodzie do uprawy szerokiej gamy kwiatów, owoców i warzyw. Jest to idealne rozwiązanie dla niedoszłych ogrodników, którzy mają tylko patio, pokład, ganek lub balkon, na którym mogą rosnąć.

GreenStalk poprosił mnie o recenzję ich pionowego systemu ogrodniczego, a ja naprawdę niewiele wiedziałem o produkcie wchodząc. Kiedy otworzyłem pudełko, nie byłem szalony o tym, co widziałem - 5 klonowe kolory, pojemniki stackable i 5 szarych "dyski nawadniające", które pasują między każdym pojemniku. Zakładałem, że będzie to monstrum, które ważyło setki funtów, gdy zostało napełnione i podlane. Ale byłem mile zaskoczony konfiguracją.

Stos był łatwy do zmontowania i udało mi się go ustawić w mniej niż 15 minut (a nie jestem geniuszem). Pomiędzy pojemniki wkłada się tarczę do podlewania, która zbiera wodę z pojemników znajdujących się powyżej i przepuszcza ją przez otwory kroplujące do pojemnika znajdującego się poniżej. Nogi każdego piętrowego pojemnika zazębiają się z "ustami" sadzarki poniżej.

Ponieważ nie planowałem uprawiać niczego głęboko zakorzenionego lub bulwiastego (jak ziemniaki), postanowiłem zaoszczędzić trochę na ziemi doniczkowej i umieściłem połamany styropian na dnie doniczek - pomyślałem, że to też pozwoli zaoszczędzić na wadze. Po zmontowaniu, sadzarka była znacznie lżejsza niż myślałem, że będzie i była stosunkowo łatwa do obrócenia. GreenStalk nie robi opcjonalnego "Mover" dla spodu pojemnika, który bardzo polecam, jeśli pojemnik będzie na nierównej powierzchni, jeśli masz brak siły górnej części ciała lub jeśli masz problemy z poruszaniem się

. Related Post Review: The Gardener's Guide To

SucculentsProjekt pojemników tworzy kieszenie dla każdej rośliny, które są zaskakująco głębokie, co pozwala na uprawę szerokiej gamy kwiatów, owoców, takich jak truskawki, zieleni warzyw liściastych, większości ziół, roślin strączkowych, które są zazwyczaj trellised (sadzić je na górze, aby powiesić) i ogórków. Skończyło się na sadzeniu fasoli tyczkowej, groszku, pietruszki, kolendry, różnych sałat, dwóch odmian truskawek i francuskich nagietków, których nasiona były dołączone do systemu ogrodniczego. Jak widać na zdjęciach, każda roślina poradziła sobie bardzo dobrze przy minimalnej konserwacji.

Wnioski: Rośliny były zdecydowanie szczęśliwe w pionowym systemie ogrodniczym GreenStalk, ale metoda kroplowa podlewania była w rzeczywistości bardziej uciążliwa niż podlewanie każdej rośliny bezpośrednio. W 5-stack dostarczony do mnie do przeglądu, po kilku miesiącach, niektóre z otworów kroplowych w tacach do podlewania były zatkane, pozwalając mniej wody znaleźć drogę do dolnego pojemnika.

Kup na Amazon: Huge GreenStalk 5 Tier Vertical Garden Planter with Patented Internal Watering System (Luscious Green)

Zobacz również