Blog

Przygotuj ogród warzywny do zimy

Zimowa pogoda może być trudna dla grządek w ogrodzie warzywnym. Jeśli pozostawimy je odkryte, żywioły mogą spowodować erozję i wysuszenie gleby, nad którą tak ciężko pracowaliśmy. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje grządki ogrodowe będą nie tylko chronione, ale i wydajne w najzimniejszych miesiącach.

Zasadź roślinę okrywową.

Wielu ogrodników sadzi rośliny okrywowe, takie jak gryka, koniczyna, wyka, owies, rzodkiewka, życica i inne rośliny, aby przezimować (definiowane jako "przejść lub przeczekać sezon zimowy"). Roślina okrywowa, zwana również "nawozem zielonym", rośnie późnym latem i jesienią i pozostaje na grządce przez całą zimę. Zostaje zabity przez zimę w wyniku działania niskich temperatur lub kontynuuje wzrost wiosną. Wiosną, gdy grządka jest gotowa do zasadzenia, rośliny okrywowe są uprawiane na grządce lub wykorzystywane jako mulcz lub kompost. Niektóre rośliny okrywowe, takie jak rzodkiewka Daikon, wnikają głęboko w glebę (10-18 cali), pomagając rozluźnić trudne miejsca. Gdy rzodkiewka zgnije, pozostaje ładna przestrzeń, którą może wypełnić woda i składniki odżywcze. Dowiedz się, jak rośliny okrywowe chronią grządki warzywne i zwalczają chwasty z Cooperative Extension System.

Mulczowanie.

Ściółka chroni wierzchnią warstwę gleby w ogrodzie i pomaga zapobiegać osadzaniu się nasion chwastów w glebie wczesną wiosną. Ściółkowanie rozgrzewa również glebę o kilka stopni, dzięki czemu staje się ona bardzo atrakcyjna dla dżdżownic, które będą pracować w glebie bliżej powierzchni niż w innym przypadku. Tworzy to ładny bogaty humus dla Ciebie następnej wiosny.

Dodaj dużo kompostu do gleby przed ściółkowaniem lub zasadzeniem rośliny okrywowej, aby dać organizmom glebowym czas na zrobienie tego, co do nich należy przed wiosną.

Jesienne porządki w ogrodzie.

To bardzo ważne: wyrzuć wszystkie zarażone lub w inny sposób chore rośliny. NALEŻY JE WYRZUCIĆ - NIE KOMPOSTOWAĆ. Zaraza pomidorowa i inne infekcje grzybicze mogą przetrwać na roślinach przez zimę, a nawet w kompoście, więc oznacza to zniszczenie wszystkich chorych roślin. Należy także uprzątnąć i wyrzucić chore liście znajdujące się pod drzewami owocowymi oraz przyciąć chore lub martwe drewno z tych drzew.

Related Post Czy Twój trawnik i ogród są chemicznie zależne?

Jesień Shed Cleanup.

Jesień to świetny czas, aby oczyścić swoją szopę ogrodową i wyczyścić narzędzia. Jeśli jesteś kimś takim jak ja, Twoja szopa jest bałagan przez czas lato kończy się z siatki ptaka zaplątany w paliki roślin, plastikowe doniczki rozrzucone wszędzie, a grabie i łopaty zacięte na bok kosiarki. Wyczyść szopę, zanim złamiesz nogę. Przeczytaj te wskazówki dotyczące czyszczenia szopy ogrodowej.

Zobacz również