Blog

Zarażenie mączniakiem rzekomym na plantacjach dyni

Infekcja mączniakiem rzekomym jest jedną z najbardziej oczywistych: liście i łodygi rośliny - dyni i wielu innych - nagle pokrywają się czymś, co wydaje się być białym proszkiem. Mączniak rozprzestrzenia się w ciągu kilku dni i jeśli nie jest zwalczany, może stanowić poważne zagrożenie dla podatnych roślin.

Pierwszy tydzień sierpnia - zdrowe, zielone liście i melon rosnący na

krawędziLato 2012 roku było dla ogrodników w Pensylwanii i nie tylko nie lada przygodą, począwszy od warunków bliskich suszy. Nie byliśmy oficjalnie w suszy, jak większość kraju, ale powiedz to mojemu spragnionemu ogrodowi warzywnemu. Rośliny ledwo się trzymały, jeśli w ogóle, a mój wąż ogrodowy był bardziej zapracowany niż przez ostatnie sześć lat. Ale w sumie robiłem dobrze, i nie było żadnych poważnych problemów z suszą lub chorobami, z wyjątkiem kilku zgnilizn końca kwiatu na kilku pomidorach. Niskie plony były jednak normą, z powodu braku wody i dużej ilości ciepła.

W ciągu ostatnich kilku sezonów sadziłem melony na końcach podniesionych grządek ogrodowych, na których uprawiam słodką kukurydzę.

Długie pnącza i bujne liście melonów, należących do rodziny roślin dyniowatych (Cucurbitaceae), stanowią naturalną ściółkę dla kukurydzy, która ma bardzo płytki system korzeniowy, podatny na szybkie wysychanie. W tym roku posadziłem dynie na jednym końcu kukurydzianej grządki, a melony na drugim. Nigdy wcześniej nie uprawiałam dyń, bo spójrzmy prawdzie w oczy, nie ma zbyt wiele pożytku z tuzina dyń w jednym gospodarstwie domowym, chyba że ktoś bardzo lubi Halloween lub jesienne dekoracje.

Od warunków suszy do ulew i wysokiej wilgotności

Prawie susza pojawiła się w połowie czerwca. Z wyjątkiem jednej potężnej burzy z piorunami na początku lipca, przez sześć tygodni spadła ledwie kropla deszczu. 20 lipca spadła jedna i 1/4 cala deszczu. Towarzyszył temu silny wiatr, który prawie zdmuchnął kukurydzę z grządki, ale na tym się nie skończyło. Słodka kukurydza zaczęła robić się "niskopienna", to znaczy cienka, a kłosy na łodygach wyglądały na marne - rozpaczliwe wołanie o wodę. Melony i dynie przetrwały, ale nie rozkwitły, niezależnie od tego, ile cali wody wylałem na nie i na kukurydzę. Ich normalnie bujne, zielone liście zaczynały wyglądać na kruche i brązowe na krawędziach. A czy wspomniałem o naszych wielokrotnych falach upałów? Przy przedłużających się okresach ponadnormalnych upałów wiele roślin przechodzi w stan uśpienia, aby oszczędzać energię i pozostać przy życiu. Przestają pojawiać się nowe liście, zatrzymuje się wzrost, nie pojawiają się nowe owoce, a korzenie kopią głębiej w poszukiwaniu wody, aby utrzymać koronę przy życiu.

Tak właśnie

było, gdy kończył się lipiec.

Related Post Jak kontrolować szkodniki i choroby w ogrodach bez chemikaliówRain

wreszcie przybył w pierwszym tygodniu sierpnia - tylko przechodząc burze na początku, ale moja okolica wydawało się złapać większość z nich. Wilgotność była minimalna w najlepszym razie, ale wystarczyło, aby pozwolić mi oddychać trochę łatwiej. Następnie w tym tygodniu, znaczne ulewne deszcze, niższe temperatury (mid-80's) i wysoka wilgotność. Grzybowy raj.

Dynia rosnąca w słodkiej kukurydzy. Zwróćcie uwagę na żółte plamki rozwijające się na liściach dyni po lewej stronie zdjęcia. Znak rozpoznawczy mączniaka.
Kup na Amazon: Seeds of Change Certified Organic Howden Pumpkin Seed
Mączniak rzekomy

pojawił się prawie z dnia na dzień

Kiedy patrzysz, musisz również zobaczyć. Mam w zwyczaju przynajmniej dokonywać krótkiej inspekcji moich ogrodów warzywnych i kwiatowych każdego dnia, w zależności od mojego harmonogramu. W pierwszym tygodniu sierpnia melony miały się bardzo dobrze: deszcz przywrócił zieleń liściom, a na winorośli pojawiło się więcej pąków owocowych. To samo z dyniami - gigantyczne liście rozprzestrzeniały się w miejscach, o których nigdy nie myślałam, że się pojawią - na przykład poza grządkę ogrodową, przez ścieżkę i na zagon fasoli. Słodka kukurydza również odbiła się od dna - łodygi i kłosy zgrubiały.

Ale dwa dni temu zauważyłem kilka białych, plamistych plamek na liściach dyni. Grzyby nie są tu rzadkością, biorąc pod uwagę wilgotne lato, które znosimy, ale nigdy nie miałem problemów z mączniakiem rzekomym. Nie zastanawiałem się więc długo nad tymi plamami. W poprzednich latach, te same skazy pojawiły się, ale nigdy nie doprowadziły do szerokiej infekcji. Jednak w ciągu 48 godzin te kilka plamek zamieniło się w płaty białego grzyba na większości liści dyni. Melony były mniej dotknięte, ze względu na większy przepływ powietrza wokół roślin i więcej światła słonecznego po tej stronie grządki ogrodowej.

Drugi tydzień sierpnia - w ciągu zaledwie kilku dni mączniak rzekomy zainfekował większość liści dyni i melonów.

Zrób swoje badania na każdej infekcji roślin

Zrobiłem małe badania i znalazłem te informacje z University Of Vermont Extension: "Gdy można łatwo zauważyć oznaki mączniaka rzekomego... jest już za późno na stosowanie jakichkolwiek zabiegów w celu kontroli". Cholera.

"Organicznie zatwierdzone fungicydy ... działają poprzez zapobieganie infekcji zdrowej tkanki, więc wczesne rozpoczęcie leczenia jest kluczem do ich skuteczności ... ustanowione kolonie mączniaka nie tylko nie znikają po leczeniu, ale nadal produkują setki zarodników. To one nadają plamom ich pudrowy wygląd". Przegapiłem swoją szansę.

"Korzystne warunki dla choroby obejmują gęsty wzrost roślin, (winny) niską intensywność światła, (winny - słabe światło na dole gęstej plamy kukurydzy) i wysoką wilgotność względną." (Nienawidzę tej pogody)

"Nie tylko mączniak rzekomy może zmniejszyć plony ze względu na zmniejszenie wielkości lub liczby owoców, ale przedwczesne starzenie się (starzenie się) zainfekowanych liści może również spowodować ... owoce stają się spalone słońcem lub dojrzewają przedwcześnie. Dynie porażone mączniakiem rzekomym często mają słabą barwę skórki i wyschnięte trzonki, a na ich skórce pojawiają się plamki lub inne niedoskonałości." Sprawa zamknięta.

Liście przedwcześnie starzeją się i umierają z powodu infekcji mączniakiem rzekomym.

Jak zwalczać m

ączniaka rzekomego

Usunąłem i zapakowałem do worków (nie kompostowałem!) tyle zainfekowanych liści i łodyg roślin dyni i melona, ile tylko było możliwe. Zwróciłem uwagę na to, ile ich usunąłem, ponieważ pozbawienie ich zbyt wielu liści zmniejsza ich zdolność do przeprowadzania fotosyntezy i dojrzewania owoców. Usunąłem również wszystkie łodygi kukurydzy, które nie rodziły kolb oraz te, z których już zebrałem kolby. Powinno to zwiększyć przepływ powietrza wokół roślin, co pomoże utrzymać liście w suchości.

Related Post Czy mleko może chronić ogród przed mączniakiem rzekomym?

I również mieszane partię proszku do pieczenia rozwiązanie do walki z mączniakiem, wlał go do opryskiwacza pompy i poszedł do pracy na wszystkich liści - dynie i melony zarówno. Podczas gdy roztwór proszku do pieczenia nie zabije mączniaka już na roślinach, pokryje liście, łodygi i owoce jeszcze nie zainfekowane i miejmy nadzieję, że utrzyma infekcję w ryzach. Wiele będzie zależało od pogody i poziomu wilgotności.

Będę wiedział wkrótce, jeśli moje wysiłki pracował i będzie aktualizować ten post z moim postępem. Mam nadzieję, że będę używał przynajmniej jednego domowej roboty Jack O' Lantern w to Halloween.

Aktualizacja, 24 sierpnia:

Niestety, moje wysiłki nie powiodły się. Użyłem proszek do pieczenia rozwiązanie powyżej, mleko spray rozwiązanie, i rozcieńczony roztwór nadtlenku wodoru z różnych sił w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale dynie są straty. Po odkryciu mączniaka, to było zbyt daleko zaawansowane, aby kontrolować z rozwiązań organicznych. Na początku wydawało się, że jest to sprawdzone, ale kiedy spadło więcej deszczu, grzyb szybko rozprzestrzenił się na nowe liście. Mam teraz w ogrodzie dwie małe dynie, przymocowane do winorośli, które usychają.

Wszystkie informacje, których poszukałem, jasno wskazywały, że roztwory, którymi spryskałem zainfekowane rośliny, mają być stosowane w celu zapobiegania grzybowi, zanim pojawią się objawy. Miałem nadzieję, że uda mi się go opanować i uratować dynie i melony. Po mączniak lub dowolny grzyb atakuje ogród do tego stopnia, to jest bardzo trudne do zabicia lub kontroli i najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie i pozbycie się wszystkich zakażonych roślin, aby utrzymać go z dalszego zakażania ogrodu. Mączniak rzekomy może również przezimować, dlatego w następnym sezonie należy zasadzić na tym obszarze odporne odmiany.

Zobacz również