Blog

3 organiczne metody utrzymania owadów z dala od upraw

Autor gościnny Ken Marshall.

Owady są jednocześnie przyjacielem i wrogiem ogrodnika. Pożyteczne owady pomagają w zapylaniu i mogą pomóc w utrzymaniu populacji innych gatunków owadów pod kontrolą. Ale owady szkodniki mogą szybko zdziesiątkować plony z całego sezonu i sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, czy już czas sięgnąć po silne środki chemiczne, aby je zwalczyć.

Zanim wprowadzisz chemiczne środki owadobójcze do gleby i łańcucha pokarmowego, rozważ skuteczne metody organiczne, aby utrzymać owady z dala od upraw i zachować zdrową glebę i rośliny.

Rodzime chryzantemy zawierają pyretrynę, naturalny środek owadobójczy. Posadź je na grządkach warzywnych, aby odstraszyć szkodniki.

Pamiętaj, że celem nie jest zabicie wszystkich owadów na twojej posesji. Zdrowy ekosystem wzrostu potrzebuje pożytecznych owadów i mikrobów, zarówno na roślinach, jak i w glebie. Wprowadzenie dodatkowych drapieżnych owadów może okazać się skuteczną i naturalną opcją walki ze szkodnikami. Modliszki, biedronki, chrząszcze naziemne i pająki to tylko niektóre z pożytecznych owadów, które zostaną przyciągnięte do zdrowego siedliska w ogrodzie.

Inny rozważania jest że organiczny no koniecznie znaczy że pest kontrola rozwiązanie iść być bezpieczny używać wokoło pożytecznie insekty. Niektóre rozwiązania są tak samo niebezpieczne dla pożytecznych owadów, jak i dla szkodliwych. Ale kluczowy punkt jest że ty ochraniasz zdrowie twój ziemia i rośliny od chemicznych toksyn które mogą brać rok cyklicznie out twój ekosystem.

1 ziemia okrzemkowa (Diatomaceous Earth)

Wykonana ze skamieniałych szczątków okrzemek, jednokomórkowych alg, ziemia okrzemkowa (DE) jest naturalnym materiałem, który oferuje wiele zastosowań w domu i wokół niego. Jako naturalny insektycyd, DE nie truje owadów, ale je zabija. Właściwości ścierne ziemi okrzemkowej są tym, co powoduje obrażenia u owadów. Kiedy wchodzą one w kontakt z nim, DE podrażnia ich egzoszkielety i skutecznie pochłania lipidy w egzoszkielecie. To powoduje, że owady odwadniają się i umierają.

  • DE powinna być posypana tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, na glebę wokół podstawy roślin lub na liście, jeśli masz szkodniki przeważają tam. Można nią posypywać bezpośrednio ślimaki. Ale pamiętaj, że DE działa na wszystkie owady - pożyteczne i nie tylko.
  • DE jest bardzo skuteczny w zwalczaniu pcheł i kleszczy u twoich zwierząt domowych. Wystarczy posypać nim ich sierść i wmasować go palcami.
  • DE jest zmywany wodą i powinien być ponownie zastosowany po każdej ulewie, jeśli szkodniki nie są pod kontrolą.
Related Post Sadzenie towarzyszące: Kwiaty, warzywa, zioła i owoce są lepsze razem

2. Olejek neem

Olej neem jest pozyskiwany z nasion drzewa neem i posiada właściwości przeciwgrzybicze, a także jest naturalnym środkiem owadobójczym. W przypadku owadów działa on jako środek zaburzający gospodarkę hormonalną i przerywa cykl życiowy owadów na każdym jego etapie. Może być stosowany przed infestacją i w każdym momencie cyklu życia atakujących szkodników. Może być również rozpylany na rośliny, które są podatne na mączniaka lub czarną plamistość, aby chronić przed tymi infekcjami grzybiczymi.

  • Olej neem jest skategoryzowany jako antifeedant, który jest terminem używanym do opisania produkowanych przez rośliny związków organicznych, które zapobiegają atakom na rośliny z owadów lub zwierząt, które mogłyby zrobić posiłek z niego. Wiele roślin naturalnie wytwarza te związki, aby się chronić.
  • Olej neem jest nieszkodliwy dla zwierząt domowych i dzikich zwierząt, które mogą przebywać w pobliżu Twoich upraw, i ulega biodegradacji.
  • Możesz rozpylać olej neem bezpośrednio na rośliny, nawet na zdrowe liście, aby zapobiec przenoszeniu się owadów. Wiele osób uprawiających drzewa owocowe przekonało się, że coroczne spryskiwanie olejem neem może pomóc w wyeliminowaniu szkodników, które w przeciwnym razie trzymają się z roku na rok i niszczą całe zbiory.

3. Ekstrakty pyretryny

Wielu ogrodników podkreśla korzyści płynące z sadzenia chryzantem wśród owoców i warzyw jako środka odstraszającego owady. Uważa się, że jest to skuteczne, ponieważ chryzantemy zawierają pyretrynę, organiczny związek znany ze swoich sprawdzonych właściwości owadobójczych.

  • Pyretryna jest biodegradowalna i ogólnie uważana za nietoksyczną dla ssaków
  • Pyretryna działa poprzez szybkie przenikanie i niszczenie systemów nerwowych owadów, z którymi wchodzi w kontakt.
  • Wiele dostępnych na rynku produktów do zwalczania szkodników na bazie pyretryny łączy się z olejem neem, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.

Te trzy organiczne metody zwalczania szkodników są łatwo dostępne w większości centrów zaopatrzenia ogrodów i rolnictwa. Chociaż są one uważane za nietoksyczne dla ludzi i zwierząt domowych, zaleca się noszenie maski na twarz i rękawiczek, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu i ryzyka nieumyślnego wdychania ich podczas stosowania

. Related Post Jak używać pożytecznych owadów przeciwko niechcianym owadom w ogrodzie

Bio

autora:

Ken Marshall jest wielkim fanem życia pełnią życia. Jego zdrowie jest dla niego niezwykle ważne i obecnie lubi pomagać Norcal Ag Service

w rozpowszechnianiu informacji o ich dostawach dla rolnictwa ekologicznego. Kiedy nie pracuje, lubi blogować, chodzić po górach i jeść dużo steków i grillowanych warzyw.

Zobacz również