Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Jak się odbywa i ile kosztuje czyszczenie dachów w Warszawie?

Czyszczenie dachów Warszawa to rzecz jasna dbanie o wygląd tych wybitnie ciekawych budynków. Do grona tych budynków rzecz jasna zalicza się głównie te stojące przy najbardziej ruchliwych ulicach kamienice. One pełnią funkcję reprezentatywną i dlatego ich dachy muszą wyglądać bardzo dobrze.

Chodzi tu konkretnie o to, że na dachówkach nie powinny pojawiać się mchy i porosty. Właściciele takich budynków powinni dbać o to jak wyglądają ich budynki i jest to powiązane z wynajmowaniem firm. One dysponują ludźmi i sprzętem które czyszczą nie tylko dachy blaszane i te pokryte dachówką, ale też dbają o wygląda fasad.

Usługi kompleksowe na dachach

Chodzi tu o usługę kompleksową, na którą właściciel kamienicy przy ruchliwej ulicy może dostać rabat. No bo taka kamienica to wiele metrów dachu i równie wiele metrów samej fasady. Z tej właśnie przyczyny czyszczenie dachów Warszawa to nieco więcej usług. Czyli ta usługa musi być powiązana z czyszczeniem fasady, gzymsów i z taką odnową drewnianych framug okien. Tego typu zadań podejmują się firmy jednoosobowe, kilkuosobowe. Oraz firmy, które jednocześnie mogą czyścić dachy i fasady na kilku budynkach w Warszawie. Mowa tu o wielu przedsiębiorstwach które w dość systematyczny sposób inwestują w nowy sprzęt do takiego czyszczenia. Rywalizują ze sobą o kolejnego klienta udzielając rabatu na te tańsze usługi dodatkowe.

Dlatego czyszczenie dachów Warszawa wygląda trochę inaczej niż w jakimś kilkunasto tysięcznym mieście leżącym te pięćdziesiąt lub sto kilometrów dalej. Chodzi tu konkretnie o to, że w takim niewielkim mieście jest niewiele firm, które wykonują tego typu usługi. A w mieście takim jak Warszawa jest wielu tego typu przedsiębiorców którzy muszą modernizować swoje firmy i konkurować ze sobą o kolejnego klienta. Bo kolejny klient taki jak typowy hotel w stolicy to zarobek wynoszący jakieś kilka tysięcy lub nawet kilkanaście. To na samym dachu, a jeśli ma to być jeszcze fasada wraz z gzymsami i ściany boczne to cena wtedy rośnie. Właściciel hotelu nie będzie się bawić, tylko do tego czyszczenia dachu weźmie jedną firmę. Ona zaoferuje mu atrakcyjne warunki.

Mała konkurencja w branży

Mowa tu o niskiej cenie za każdy metr czyszczonej powierzchni i o wykonaniu usługi w określonych dniach. Czasami jest to nawet powiązane z zaimpregnowaniem fasady, ścian i dachu. Jeśli się je zaimpregnuje jakimś dobrym impregnatem, to ten wyjątkowo oporny brud szybko nie pojawi się na dachu i na elementach fasady. Dlatego to czyszczenie dachów w Warszawie to też impregnowanie dachu wraz z fasadą i to w bardzo wielu procentach przypadków.